Autoři

Kam zasílat svoje díla? info@datamio.cz

Proč bych se měl stát autorem?

  • mám zajímavé řešení nějakého problému, které bych mohl poskytnout jiným lidem
  • chtěl bych se podělit o svoje know-how, ukázat svoje nápady a řešení, a takto si dělat svůj osobní marketing
  • chtěl bych si zajistit další příjem, aniž bych musel se pustit do podnikání

Jaká díla bych mohl prodávat?

Platforma chce nabídnout finančním profesionálům a podnikatelům nástroje pro řešení jejich profesních výzev a úkolů. Dokážeš-li vyřešit jakýkoliv z těchto úkolů prostřednictvím svého díla, můžeš jim ho nabídnout a pomoci jim být efektivní. Nemusí přece vymýšlet již vymyšlené nebo věnovat svůj čas na to, co již někdo jiný vytvořil.

Jsou standardní kategorie jako je účetnictví, daně, podnikání fyzických osob a nebo reporting (a mnohé další), do kterých se tvoje díla můžou hodit. Můžeš ale vytvořit svoji vlastní kategorii, podle svých dovedností. Výzvy podnikání a finančního řízení firem jsou velmi různorodé!

Proč by si měl zákazník kupovat moje díla?

Pro finančního profesionála a podnikatele má největší hodnotu jeho čas. Vytvoříš-li řešení, které mu ušetří jeho čas, máš jemu co nabídnout. Pokud chce být opravdu efektivní, bude se věnovat svým klíčovým výzvám a úkolům a ostatní řešení si nakoupí.

Bude chtít tvoje řešení, protože tě zná z trhu nebo získal na tebe dobré reference. Budeš-li transparentní, ukážeš-li svoje dovednosti, zkušenosti a reputaci, budou tě oslovovat i jiní zákazníci, protože získají v tobě důvěru.

Jak stanovit cenu svého díla?

Výzva “Buďte efektivní!” má svůj účel. Sdílení díla více uživateli může přinést nižší cenu pro každého z nich! Posuď kolik lidí může skutečně koupit tvoje řešení a tímto počtem vyděl součet nákladů na vytvoření a svojí ziskové marže.

Cena díla = (náklady na vytvoření díla x (1 + zisková marže)) / odhadovaný počet zákazníků

Kdy můžu začít?

Začít můžeš ihned. Stačí se zaregistrovat, akceptovat podmínky Platformy DATAMIO a poskytnout svoje dílo Platformě. Jako autor nepotřebuješ živnostenské oprávnění ani žádné IČO.

Hodně zdaru!